HVDRT TriAbility Triathlon

filter by:

Super Sprint Distance

Race Number Name Team Time Place Gender Gender Place Division Division Place
135 Hawanii Elijah Toa Kimi 0:41:33 1 Male 1 Male Individual 1
141 Thomas Kennedy Joe Robins Shaun Melrose Wainuiomata Pool 1 0:42:17 2 1 Team 1
144 Brigitta Walbbaekin Maika Cowan Sarah Kennedy Wainuiomata Pool 4 0:46:08 3 2 Team 2
160 Kate Douglas 0:52:26 4 Female 1 Female Individual 1
130 Peter Cowan Sport Wainuiomata 0:55:31 5 Male 2 Male Individual 2
136 Barry Campbell 0:56:49 6 Male 3 Male Individual 3
150 Mandy Robertson Luke Robertson Luke's Team 0:57:01 7 3 Team 3
126 Judy Lyon 0:57:01 8 Female 2 Female Individual 2
133 Toli Sagaga Team Ohau 0:59:26 9 Female 3 Female Individual 3
129 Karen Sagaga Team Ohau 0:59:26 10 Female 4 Female Individual 4
156 Tauvale Whitman Sport Wainuiomata 1:00:11 11 Female 5 Female Individual 5
125 Rebecca Dore 1:00:56 12 Female 6 Female Individual 6
147 Marama Puke Craig Wellings Brock Wellings Tapuke-Wellings Whanau 1:01:17 13 4 Team 4
127 Lorraine Dick 1:04:17 14 Female 7 Female Individual 7
146 Shyon Komene Wainuiomata Pool Moko 1:06:47 15 Female 8 Female Individual 8
157 Marina McCarthy Ione Ramona Sport Wainuiomata 1:06:51 16 5 Team 5
121 Aimee Briggs 1:07:08 17 Female 9 Female Individual 9
176 Toi Lealofi 1:07:25 18 Female 10 Female Individual 10
131 Shakayah Taiapa Crews Sport Wainuiomata 1:07:26 19 Female 11 Female Individual 11
171 Leilani Waitai Dayna Wilson Natahliana Wilson Team Houora Hunnies 1:08:29 20 6 Team 6
152 Sarah Coales Lynley Brown Batman & robin 1:12:30 21 7 Team 7
142 Keri Waitaiki Phyllis Taylor Natalie Alama Wainuiomata Pool 2 1:13:02 22 8 Team 8
143 Angelene Vaauli Litara Alama Chelsi Alama Wainuiomata Pool 3 1:13:39 23 9 Team 9
165 Flavell Donna Cachemalle Emma Team Flavell 1:15:01 24 10 Team 10
128 Eugene Olsen 1:15:03 25 Male 4 Male Individual 4
124 Cherokee Torrez 1:16:32 26 Female 12 Female Individual 12
138 Namz Sagote Muua Sagote Team Sagote 1:19:03 27 11 Team 11
140 Tishan Time Oke Time Team Tishan 1:19:14 28 12 Team 12
139 Brydon Time Liza Time Team Brydon 1:19:34 29 13 Team 13
166 Neal Todd 1:20:02 30 Male 5 Male Individual 5
132 Chris Chris Benseman 1:23:44 31 Male 6 Male Individual 6
172 Janice Toko 1:26:00 32 Female 13 Female Individual 13
123 Craig Beazley 1:27:14 33 Male 7 Male Individual 7
120 Matt Polglase Peter Murmu Champions 1:27:32 34 14 Team 14
122 Lee Beazley 1:28:01 35 Female 14 Female Individual 14
159 David Saxby 1:28:30 36 Male 8 Male Individual 8
149 Tracy Blake Lisa Dearlove Edward Yu Mark Bedford David Putt Wainui A Team 1:32:00 37 15 Team 15
137 Tasi Evile 1:33:47 38 Female 15 Female Individual 15
151 Kimiora Taramai Saphire Taramai Andre Taramai-Rasmussen Benaia Taramai Team Taramai 1:37:15 39 16 Team 16
175 Elias Rice 1:44:35 40 Male 9 Male Individual 9
148 Stacey Hughes Allyson Moore Lisa Kiernan Wendy Biddle Wendy's Angels 1:53:50 41 17 Team 17
178 Lynley Reynolds 2:20:16 42 Female 16 Female Individual 16
167 Jerusha Simi 1:01:40 43 Female 17 Female Individual 17
168 Keith Fuldseth 1:08:23 44 Male 10 Male Individual 10
174 Gareth McCash 2:08:40 45 Male 11 Male Individual 11