Runway Challenge

filter by:

3km Run

Race Number Name Team Time Place Gender Gender Place Division Division Place
527 Troy Hundley Hobsonville point primary 0:13:28 1 Male 1 Male 12 & Under 1
649 Tyler Barr 0:13:32 2 Male 2 Male Under 20 1
362 Kyle Smith 0:13:34 3 Male 3 Male 12 & Under 2
361 Luke Smith 0:13:40 4 Male 4 Male 12 & Under 3
596 Mitchell Griffiths 0:13:44 5 Male 5 Male 12 & Under 4
678 William Harriss 0:14:04 6 Male 6 Male 12 & Under 5
496 Brianna Rhind-Rushton 0:14:49 7 Female 1 Female 12 & Under 1
557 Madison Earley DJMF 0:14:49 8 Female 2 Female 12 & Under 2
700 Jian-Carlo Mar 0:14:50 9 Male 7 Male 12 & Under 6
374 David Kim 0:15:04 10 Male 8 Male 20 & Over 1
373 Youngmin Kim 0:15:05 11 Male 9 Male 12 & Under 7
718 Finn MacEachern 0:15:21 12 Male 10 Male 12 & Under 8
389 Alfie Griffin 1976 0:15:23 13 Male 11 Male 12 & Under 9
706 Amber Young 0:16:03 14 Female 3 Female 12 & Under 3
612 Lachie Kennedy 0:17:15 15 Male 12 Male 12 & Under 10
615 Thomas Henderson 0:17:18 16 Male 13 Male 20 & Over 2
405 Isla Laursen 0:17:21 17 Female 4 Female 20 & Over 1
354 Zachary Thomson 0:18:30 18 Male 14 Male 12 & Under 11
355 Stephen Thomson 0:18:32 19 Male 15 Male 20 & Over 3
407 Neiva Harding 0:18:43 20 Female 5 Female 12 & Under 4
344 Rhys Bellhouse 1973 0:18:43 21 Male 16 Male 12 & Under 12
404 Hayley Harding 0:18:43 22 Female 6 Female 20 & Over 2
497 Antonia Rhind-Rushton 0:18:47 23 Female 7 Female 12 & Under 5
611 Lauren Kennedy 0:18:48 24 Female 8 Female Under 20 1
715 Keira Jeavas 0:18:49 25 Female 9 Female 12 & Under 6
614 Ella Henderson 0:19:07 26 Female 10 Female 12 & Under 7
648 Cody Patterson 0:19:13 27 Male 17 Male 12 & Under 13
420 Finley Hooper 0:19:31 28 Male 18 Male 12 & Under 14
419 Jack Trillo 0:19:31 29 Male 19 Male 12 & Under 15
472 Sophie Pukas 0:19:33 30 Female 11 Female 12 & Under 8
610 Dylan van Vugt 0:19:50 31 Male 20 Male 12 & Under 16
469 Levi Aspinall 0:19:53 32 Male 21 Male 12 & Under 17
584 cameo duncan 0:20:10 33 Female 12 Female 12 & Under 9
408 Isaac Fuimaono Hobsonville Point Primary School 0:20:16 34 Male 22 Male 12 & Under 18
409 Elizabeth McMurdo Hobsonville Point Primary School 0:20:21 35 Female 13 Female 20 & Over 3
505 Toby Simpson Waikowhai School 0:20:25 36 Male 23 Male 12 & Under 19
372 Yumin Kim 0:20:26 37 Male 24 Male 12 & Under 20
539 Ava Laursen 0:20:28 38 Female 14 Female 12 & Under 10
681 Michael Laursen 0:20:28 39 Male 25 Male 20 & Over 4
502 Joshua Symon Waikowhai School 0:20:29 40 Male 26 Male 12 & Under 21
613 Sari Henderson 0:20:29 41 Female 15 Female 12 & Under 11
563 Oliver James Waimauku School 0:20:30 42 Male 27 Male 12 & Under 22
616 Rene Hulme 0:20:31 43 Female 16 Female 20 & Over 4
705 Noah Young 0:20:39 44 Male 28 Male 12 & Under 23
708 Portia Paul 0:20:42 45 Female 17 Female 12 & Under 12
501 Zoe Symon Waikowhai School 0:20:45 46 Female 18 Female 12 & Under 13
669 Zoe Butler 0:20:47 47 Female 19 Female 12 & Under 14
442 Keely Ellis Awesome Ellises 0:20:52 48 Female 20 Female 12 & Under 15
503 JD Fuimaono Waikowhai School 0:20:53 49 Male 29 Male 12 & Under 24
443 David Ellis Awesome Ellises 0:20:53 50 Female 21 Female 20 & Over 5
414 Patrick Gerrard Gerrardos 0:20:55 51 Male 30 Male 12 & Under 25
396 Peter Fredatovich Riverhead Scout Group 0:21:08 52 Male 31 Male 12 & Under 26
558 Fynn Earley DJMF 0:21:37 53 Male 32 Male 12 & Under 27
725 Chelsy Msu 0:21:40 54 Female 22 Female 12 & Under 16
388 Faith Griffin 1976 0:21:40 55 Female 23 Female 20 & Over 6
413 Keri Gerrard Gerrardos 0:21:57 56 Female 24 Female 20 & Over 7
629 Lachlan Carrodis 0:21:57 57 Male 33 Male 12 & Under 28
512 Leonardo Silva Team Silva 0:21:58 58 Male 34 Male 12 & Under 29
510 Ozae Silva Team Silva 0:21:58 59 Male 35 Male 20 & Over 5
528 Blake Hundley Hobsonville point primary 0:21:58 60 Male 36 Male 12 & Under 30
511 Shelley Silva Team Silva 0:22:12 61 Male 37 Male 20 & Over 6
574 Zavier Lotze Waimauku Scouts 0:22:23 62 Male 38 Male 12 & Under 31
589 Fraser Smith Hurry Up Dad 0:22:26 63 Male 39 Male 20 & Over 7
434 Grayson Wylie HLC 0:22:41 64 Male 40 Male 12 & Under 32
433 Tia Wylie HLC 0:22:41 65 Female 25 Female 20 & Over 8
707 Alyla Paul 0:22:49 66 Female 26 Female 12 & Under 17
710 Anita Paul 0:22:53 67 Female 27 Female 20 & Over 9
667 Morgan Musto 0:23:00 68 Male 41 Male 12 & Under 33
406 Faith Laursen 0:23:05 69 Female 28 Female 12 & Under 18
666 Shirley Dunstall 0:23:06 70 Female 29 Female 20 & Over 10
682 Anika Mason 0:23:39 71 Female 30 Female 12 & Under 19
683 Bob Mason 0:23:40 72 Male 42 Male 20 & Over 8
492 Addison Prenty Waimauku School - Team Prenty 0:23:45 73 Female 31 Female 12 & Under 20
490 Rachel Prenty Waimauku School - Team Prenty 0:23:45 74 Female 32 Female 20 & Over 11
395 Esther Fredatovich Riverhead Scout Group 0:23:52 75 Female 33 Female 20 & Over 12
716 Priyanka Jeavas 0:23:55 76 Female 34 Female 12 & Under 21
464 Evangeline Place 0:24:06 77 Female 35 Female 12 & Under 22
463 Phillip Place 0:24:08 78 Male 43 Male 20 & Over 9
585 jupiter hannon duncan 0:24:40 79 Male 44 Male 12 & Under 34
586 rayna duncan 0:24:40 80 Male 45 Male 20 & Over 10
607 Ashlee Britten 0:25:34 81 Female 36 Female Under 20 2
694 Stefan Gabor 0:25:35 82 Male 46 Male 20 & Over 11
695 Lukas Gabor 0:25:35 83 Male 47 Male 12 & Under 35
493 Isaac Prenty Waimauku School - Team Prenty 0:26:02 84 Male 48 Male 12 & Under 36
491 Marc Prenty Waimauku School - Team Prenty 0:26:02 85 Male 49 Male 20 & Over 12
597 Ashlin Waldock 0:26:15 86 Male 50 Male 12 & Under 37
483 Tasman Aspinall Chase Graphics 0:26:55 87 Male 51 Male 12 & Under 38
534 Michelle Smith Team Unicorn 0:26:57 88 Female 37 Female 20 & Over 13
535 Ivy Rose Silva Team Unicorn 0:26:57 89 Female 38 Female 12 & Under 23
720 Kylie Tan 0:27:02 90 Female 39 Female 12 & Under 24
712 Mathew Knowsley 0:27:03 91 Male 52 Male 20 & Over 13
660 Jason Chin 0:27:14 92 Male 53 Male 12 & Under 39
658 Teresa Lee 0:27:14 93 Female 40 Female 12 & Under 25
565 Helen James Waimauku School 0:27:41 94 Female 41 Female 20 & Over 14
686 Rhiannon Eccles 0:27:58 95 Female 42 Female 12 & Under 26
673 Maddison Brown 0:27:58 96 Female 43 Female 12 & Under 27
651 Nathan Harrison 0:28:01 97 Male 54 Male 12 & Under 40
652 Eliza Harrison 0:28:03 98 Female 44 Female 12 & Under 28
653 Kati Shearer 0:28:04 99 Female 45 Female 20 & Over 15
676 Anita Nixon 0:28:07 100 Female 46 Female 20 & Over 16
478 jason paterson Team Paterson 0:28:08 101 Male 55 Male 20 & Over 14
391 Damian Schade Riverhead Scout Group 0:28:09 102 Male 56 Male 20 & Over 15
392 Jack Schade Riverhead Scout Group 0:28:09 103 Male 57 Male 12 & Under 41
476 emma paterson Team Paterson 0:28:10 104 Female 47 Female 12 & Under 29
724 Ethan Msu 0:28:11 105 Male 58 Male 12 & Under 42
477 tiffany paterson Team Paterson 0:28:12 106 Female 48 Female 20 & Over 17
448 Sophie Tucker 0:28:20 107 Female 49 Female 12 & Under 30
555 Julie Hoffmann-Earley DJMF 0:28:38 108 Female 50 Female 20 & Over 18
556 Daniel Earley DJMF 0:28:39 109 Male 59 Male 20 & Over 16
659 Brendan Lee 0:28:54 110 Male 60 Male 12 & Under 43
662 Dylan Farrell 0:29:10 111 Male 61 Male 20 & Over 17
353 Janice Kean 0:29:21 112 Female 51 Female 20 & Over 19
575 Emilia Lotze Waimauku Scouts 0:29:54 113 Female 52 Female 12 & Under 31
576 Linda Lotze Waimauku Scouts 0:30:03 114 Female 53 Female 20 & Over 20
693 Ruby Carter 0:30:33 115 Female 54 Female 12 & Under 32
418 Charlotte Trillo 0:30:33 116 Female 55 Female 12 & Under 33
717 Maiya Jeavas 0:30:54 117 Female 56 Female 12 & Under 34
722 Cate Hooper 0:31:13 118 Male 62 Male Under 20 2
567 Hurley Skirrow Waimauku Scouts 0:31:27 119 Male 63 Male 12 & Under 44
721 Julian Hooper 0:31:29 120 Male 64 Male 20 & Over 18
500 Maddison Hughes Waikowhai School 0:31:33 121 Female 57 Female 12 & Under 35
566 Scott Skirrow Waimauku Scouts 0:31:39 122 Male 65 Male 20 & Over 19
417 Kim Trillo 0:31:45 123 Female 58 Female 20 & Over 21
657 Regina Chin 0:31:49 124 Female 59 Female 20 & Over 22
688 Max Hurley 0:31:50 125 Male 66 Male 20 & Over 20
553 Hamish McIntosh Hobsonville Point Primary School 0:31:57 126 Male 67 Male 12 & Under 45
552 Alasdair McIntosh Hobsonville Point Primary School 0:32:11 127 Male 68 Male 20 & Over 21
554 Danielle McIntosh-Tihi Hobsonville Point Primary School 0:32:14 128 Female 60 Female 12 & Under 36
713 Ollie Knowsley 0:32:31 129 Male 69 Male 12 & Under 46
714 Karen Knowsley 0:32:36 130 Female 61 Female 20 & Over 23
711 Aston Paul 0:33:36 131 Male 70 Male 12 & Under 47
397 Zoe Fredatovich Riverhead Scout Group 0:33:36 132 Female 62 Female 12 & Under 37
394 Peter Fredatovich Riverhead Scout Group 0:33:37 133 Male 71 Male 20 & Over 22
709 Gracie Paul 0:33:38 134 Female 63 Female 20 & Over 24
441 Tessa Ellis Awesome Ellises 0:34:19 135 Female 64 Female 12 & Under 38
444 Tracey Ellis Awesome Ellises 0:34:19 136 Female 65 Female 20 & Over 25
564 Elsie James Waimauku School 0:36:32 137 Female 66 Female 12 & Under 39
352 Henry Malden Ms 0:39:25 138 Male 72 Male 12 & Under 48
684 Geri Eccles 0:39:33 139 Female 67 Female 20 & Over 26
351 Michelle Kean Ms 0:39:39 140 Female 68 Female 20 & Over 27
687 Lynnette Beesley 0:40:08 141 Female 69 Female 20 & Over 28
685 Wain Eccles 0:40:22 142 Male 73 Male 20 & Over 23
727 Maricar Ramos 0:41:34 143 Female 70 Female 20 & Over 29
655 Jenny Chin 0:44:50 144 Female 71 Female 20 & Over 30
654 Nyiit Lim Chin 0:44:54 145 Male 74 Male 20 & Over 24
723 Thomas Gabor 0:47:26 146 Male 75 Male 12 & Under 49
390 Jessica Schade Riverhead Scout Group 0:47:27 147 Female 72 Female 20 & Over 31